Wed, 20 Feb 2019
| Strategic Outlook Strategic Outlook  |  Uzmanlar  |  Hakkimizda  |  Yönetim Kurulu  |  Danışman Grubu  |  Dost Siteler  |  İletişim
 

AMA HANGI TÜRKLER VE ERMENILER

Ama Hangi Türkler ve Ermeniler
Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan’da eğitim alıp, çalışmalarını Kafkasya’da sürdüren tek bölge uzmanı olan Mehmet Fatih Öztarsu’nun yeni kitabı “Ama Hangi Türkler ve Ermeniler”, Ermenistan ve Ermeni meselesiyle ilgili bilinmeyen pek çok konuyu gün yüzüne çıkarıyor. Kitap Halklararası İlişkiler, Devletlerarası İlişkiler ve Türkiye, Azerbaycan ve Ermenistan medya organlarından seçme röportajlar olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. 
Öteki Adam Yayınları’ndan çıkan ve gelecek hafta kitapçılarda yer alacak olan kitap, Ermeni meselesi denince akla gelen her soruya cevap vermekte ve okuyucuları Ermenistan’da sanal bir gezintiye çıkarmakta. Alanında tek olan çalışmayla ilgili gazeteci görüşleri ise okuyucuların bu kitapla sayesinde pek çok konuda donanım sahibi olabileceği üzerinde duruyor.
Bu kitapta yazılanlara katılırsınız ya da karşı çıkabilirsiniz, soykırım var ya da yok diyebilirsiniz, ancak iki düşüncenin de Mehmet Fatih Öztarsu’dan öğrenebileceği bir şeyler var. Özellikle 2015 öncesi soykırım konusuna yeni nesil Türk bakış açısını merak edenler için Öztarsu’nun kitabı önemli bir kaynak. Ötekini anlamak ve diyalog için bir yerden başlamak şartsa, bu kitap Ermenilere ve Türklere düzgün bir tartışma yürütmeleri için önemli argümanlar sağlıyor.
Erdinç ERGENÇ, International Herald Tribune – Dünya, Editörü
Mehmet Fatih Öztarsu bugüne kadar hiç bir Türk akademisyenin ya da entelektüelin cesaret edemediği bir şeyi deniyor. Ermenileri Ermenistan’da ve Ermeniler içinde anlamaya çalışıyor. Bu açıdan çok önemli bir çalışma…
Mehmet KAMIŞ, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yrd.
Elinizdeki kitap Öztarsu’nun hem 2010 yılından bu yana Ermenistan’daki ikameti sırasında yaşadığı kişisel tecrübeleri dolayısıyla bu ülkenin insan malzemesi ve sosyal özellikleri hakkındaki çok değerli gözlemlerini barındırıyor hem de yazarın uluslararası ilişkiler alanındaki akademik vukufiyetinin ürünü olan dikkat çekici analiz ve değerlendirmeleri. Bölgeye ilgisi olan herkesin muhakkak okuması gereken bir eser.
İbrahim KİRAS, Star Gazetesi Yayın Danışmanı
30.8.2013 - Hit : 1934


  • Bizi Facebook'ta Bulun


 
Tum Haklari Saklidir - 2013 © USBED | Editor alioztarsu